Savarona’da Seks, Haber3, Ekim 2010

Zaten yoğun olan gündeme geçtiğimiz hafta bir de Savarona eklendi. Bir grup yabancı ve sonradan Türk vatandaşı olan bir iş adamı yaşı küçük kızlarla seks partisi yapıyorlarmış. Olaya derhal el konulmuş. Kızlar kurtarılmış ve Atatürk’ün aziz hatırasına yapılan saygısızlık ortaya çıkartılmış. Dört kişi de tutuklanmış.

Bu olaydan sonra, Savarona’nın statüsü konusu gündeme getirildi ve müze yapılması için kampanyalar başlatıldı. Türkiye’de, gün ışığına çıkartıldığı iddia edilen olaylarla ilgili resmi açıklamalar ve yapılan yorumlar beni hiç tatmin etmediği için, hep her olayda masalın aslı ne olabilir sorusu kurcalar kafamı.

1- Kurtarıldığı iddia edilen yaşı küçük kızların kimlik kartlarını ya da pasaportlarını görmediğim için kaç yaşında oldukları konusunda yapılan resmi açıklamaya neden inanayım ki?
2- Savarona’da bulunan insanların milliyetlerine ve sahip oldukları pasaportlara bakarak, bu şahısların ait oldukları coğrafyada yattaki sosyal/seks ilişkilerinin son derece doğal karşılandığını belirtebiliriz. Bu olayın Türkiye’de fuhuş olarak yorumlanması olsa olsa fuhuşun Türkiye’deki tanımıyla alakalı olabilir. Bilindiği gibi, devletimiz, bu sektörde çalışan hanımlara sertifika vermek suretiyle, fuhuşu resmileştirerek kayıt altına almaktadır. Yani, bu iş resmi olarak devletin göstediği yerde yapılırsa sorun yoktur, ancak, başka bir yerde ya da yatta yapılırsa, sanırım illegal ekonomik faaliyet kapsamına girdiği için yasak olarak değerlendirilmektedir. Yani kayıt dışı ekonomik faaliyet esprisi…
3- Farz edelim ki, erkek erkeğe Savarona’yı kiralayıp, bir hafta her akşam kafayı çekip, zil zurna sarhoş olarak dolaşıyorlar. Hatta, bir akşam bir dansöz getirip, sabaha kadar göbek atarak dolaşıyorlar. Haa, bir de cinsel tercihleri de farklı. Acaba, Ata’mızın hatırasına saygısızlık etmiş oluyorlar mı? Devlet, yat kiraya verilirken hangi faaliyet ve eylemlerin yasak olduğunu belirtmiş midir? Belirtilmiş olduğunu farz edelim, kontrol mekanizması nasıl olacak? Yat, pekala uluslararası sularda geziyor olabilir.
4- Farz edelim ki, sevgilinizle veya sevgiliniz olmak üzere olan kız arkadaşınızla ya da metresinizle ya da bir haftalığına anlaştığınız bir hanım ile berbaber yatta geziyorsunuz. Seks yapılması saygısızlık kapsamında değerlendirilebilir mi? Neden? Yatta kafa çekip, yemek yemek hatta tuvalete gitmek nasıl normal karşılanıyorsa, seks de öyle normal karşılanamaz mı?
5- Bu yat, baskından önce, yüzen genelev gibi çalışmıyormuş ki. Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla 8 hanım ve daha az sayıdaki erkekten oluşan bir grup varmış. Aralarında evli ya da ciddi ilişkide olan bir çift dahi varmış.

Siz Ata’nızın mirasına sahip çıkamayıp, yatı 6 000 dolara hurdaya çıkartmışken bir iş adamına 49 yıllığına kiraya veriyorsunuz, sonra da ‘saygısızlık’ edebiyatı yapıyorsunuz.

Neyse şimdi gelelim asıl konuya. Baskında bol miktarda para bulunduğu da ifade edildi. Kızlara ödendiği veya ödeneceği var sayılan paradan bahsetmiyor kimse. Çok ama çok daha büyük miktardaki paradan bahsediliyor. Düşünebiliyor musunuz, bir grup iş adamı yanlarında güya seks işçileri ve miktarı açıklanamayacak kadar büyük parayla Akdeniz’de geziyorlar. Başka bir amaçları yoksa, kelimenin tam anlamıyla çılgınca ve ahmakça bir iş bu. Kaçamak yapıyorlarsa, bu kadar büyük paraya gerek yok. Kızlar başka bir amacı maskelemek için kullanılmış olamazlar mı? Baskın da bu amaçla yapılmış olamaz mı?

Sahi, Jandarmanın elinden kaçırdığı kimdi acaba? Baskını önceden haber alarak kaçan T.C. vatandaşı kimdi acaba? Bu defa da bir başka komplo teorisine imza atmış olayım. Size ne kadar mantıklı geliyor bilemem ama, Savarona olayı basit bir fuhuş olayı olamaz. Benim güzel ülkemin gündemi bu kadar küçük! bir olayla meşgul edilemez.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s